Przyszłość rozwoju oprogramowania jest tam, gdzie AI spotyka się z platformą klasy low-code development, taką jak Ferryt. W erze, gdzie szybkość i efektywność są kluczem, Ferryt oraz DomData przyjmują wyzwanie, łącząc siły z Centrum Sztucznej Inteligencji Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza.

Współpraca pomiędzy DomData a Centrum Sztucznej Inteligencji Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza zapowiada się niezwykle obiecująco. Właśnie ruszamy z projektem, który ma za zadanie bardzo mocno ułatwić sposób, w jaki low-code developerzy (osoby tworzące aplikacje na platformie Ferryt) znajdują odpowiedzi na swoje pytania.

Spotkanie z przyszłymi inżynierami

O tym, jak bardzo jesteśmy zaangażowani w przyszłość, świadczy nasze ostatnie spotkanie ze studentami. Rozmawialiśmy o pracach inżynierskich, które mogłyby zbadać nowe kierunki zastosowania AI w naszej platformie. Żywię nadzieję, że było to coś więcej niż tylko spotkanie i kolejna prezentacja możliwości naszej platformy – to był początek nowej, ekscytującej drogi.

AI wkracza do gry

Zastanawiacie się, jak dokładnie AI ma zmienić pracę z platformą Ferryt? Oto kilka spojrzeń na przyszłość, które już teraz kształtują nasze plany:

1. Wsparcie Konfiguracji: Wyobraźcie sobie, że generowanie kodu, takiego jak walidacje JavaScript, może odbywać się niemal automatycznie. To nie tylko przyspieszy tworzenie aplikacji, ale też pozwoli zaoszczędzić na kawie potrzebnej do przetrwania długich godzin kodowania. A to tylko początek. Ferryt Navigator, który planujemy opublikować w połowie roku to zaledwie przedsmak, tego, co jest możliwe na tym obszarze.

2. Wirtualni Asystenci: Kiedy ostatnio rozmawialiście z formularzem? Wkrótce to się stanie codziennością. Wirtualni asystenci będą pomagać wypełniać je w mgnieniu oka, bazując na waszych odpowiedziach w czacie. Brzmi jak sci-fi? A jednak! I to tylko początek, pomysłów w tym obszarze mamy wiele więcej.

3. Eksperci od analizy danych: Analiza ogromnych zbiorów danych może przyprawić o ból głowy, w szczególności, gdy przeszukujemy megabajty logów w celu zidentyfikowania problemu, który wystąpił w rozwiązaniu i zaproponowania rozwiązania, który naprawi sytuację. Dzięki zastosowaniu sztucznej inteligencji, ten ból może zostać złagodzony, a wykrywanie i rozwiązywanie problemów stanie się znacznie łatwiejsze. A może w przyszłości naprawa odbędzie się momentalnie po wykryciu problemu?

4. Konfiguracja Językiem Naturalnym: Czy kiedykolwiek marzyliście, by wasze systemy rozumiały ludzki język? Z AI, Ferryt zmierza w kierunku, gdzie konfiguracja systemu będzie tak prosta, jak prowadzenie rozmowy, czy przeczytanie dokumentów z wymaganiami wobec tworzonej aplikacji.

Ferryt X: Od Low-Code do No-Code

Naszym ostatecznym celem jest przekształcenie Ferryt w platformę No-Code, która będzie jeszcze bardziej przyjazna użytkownikowi, zachowując przy tym swoją uniwersalność. To ambitny cel, ale dzięki mocy AI, jesteśmy przekonani, że to możliwe.

Podsumowując

Widzę już teraz, jak daleko możemy zajść, kiedy łączymy siły z technologią sztucznej inteligencji. Tworzenie przy pomocy AI efektywnych narzędzi pracy dla człowieka, jest jednym z głównych celów, który powinien przyświecać wykorzystywaniu tej technologii. Ferryt jest na najlepszej drodze, by jeszcze bardziej spopularyzować low-code development, tak, aby rzeczywiście tworzeniem aplikacji mógł się zająć każdy, kto tylko ma jakiś pomysł na nią. Nasza współpraca z UAM tylko przyspiesza ten proces. Przed nami ekscytujące czasy, pełne innowacji i przełomowych rozwiązań. Jestem gotowy na tę podróż – a Wy?

Adam Janczewski – Product Manager for BI & BPM Systems