Bussiness Process Management, w skrócie BPM, to całościowe podejście do zarządzania. W tym sposobie myślenia wykorzystywane są różne metody optymalizacji, analizy, doskonalenia oraz automatyzowania procesów biznesowych. Najważniejszym celem jest tu poprawa wyników organizacji poprzez umiejętne, dopasowane do potrzeb zarządzanie procesami biznesowymi. BPM określa się jako dedykowaną strategię poprawy, ujednolicenia organizacji pracy i funkcjonowania całej organizacji. W tym celu wykorzystuje się specjalne programy.

Jakie narzędzia wykorzystuje BPM?

BPM Business Process Management to zarządzanie procesami biznesowymi w przedsiębiorstwie. Aby cieszyć się z wymiernych efektów prowadzonych działań, należy dobrać odpowiednie do potrzeb firmy narzędzie. System BPM musi pozwalać na odpowiednią komunikację w zespole, z klientami, udostępnianie plików i inne ważne funkcje, z których korzysta się w ramach wykonywanych zadań. W ten sposób przyspiesza się pracę i sprawia, że będzie ona bardziej efektywna. Wybierając system BPM dla siebie, swoich pracowników czy klientów, koniecznie w pierwszej kolejności należy określić, jakiej funkcjonalności się potrzebuje. Wówczas będzie można sprawdzić, czy oferowane przez różne firmy rozwiązania je posiadają i dopasować najlepsze wyjście dla siebie.

Dostępnych jest wiele różnych narzędzi i programów. Proszę zwrócić uwagę na SAP BPM, Oracle BPM suite. Jeśli ktoś decyduje się na system BPM, należy pamiętać, że takie rozwiązania mają pomagać, więc muszą być zoptymalizowane pod niego.

W ramach funkcjonalności systemów można:

  • definiować proces wyjściowy lub proces zmiany,
  • realizować działania, czyli symulować zmiany procesu,
  • analizować, aby uzyskać optymalną poprawę,
  • poprawiać, poprzez wybieranie rozwiązań i ich wdrażanie,
  • kontrolować, czyli stosować wykorzystaną poprawę w czasie rzeczywistym oraz wykorzystywać zebrane informacje przy kolejnym etapie poprawy.

Jakie są zalety programów BPM?

Decydując się na najlepszy dla swojej firmy program BPM nie można nie wziąć pod uwagę rozwiązania oferowanego przez DomData. To, co nas wyróżnia to przede wszystkim wysoka jakość i dopasowanie do indywidualnych potrzeb klienta. Pośród zalet i korzyści wynikających ze stosowania naszych systemów zarządzania projektami biznesowymi można wymienić:

  • osiąganie lepszych wyników biznesowych,
  • uzyskanie większej kontroli i możliwość wprowadzania zmian w procesach biznesowych w przedsiębiorstwie,
  • tworzenie zintegrowanego i spójnego systemu pracy,
  • efektywne realizowanie celów strategicznych firmy,
  • skuteczniejsze i szybsze reagowanie na zdarzenia krytyczne.

Wdrożenie systemu BPM umożliwia posiadanie wszystkiego pod kontrolą, a praca, którą mają wykonać różne osoby, będzie ze sobą skoordynowana. W ten sposób można realizować zadania szybciej i precyzyjniej.

Jeśli jeszcze w Twojej firmie nie korzystacie jeszcze z takich programów, to z pewnością warto je wdrożyć. Sprawdź, co oferują następujące rozwiązania:

Charakterystyka etapów ewolucji zarządzania procesami biznesowymi może różnić się w poszczególnych przedsiębiorstwach. Jednak wszędzie największe znaczenie ma ich optymalizacja.