O różnych aspektach wpływu technologii IT na rozwój i efektywność sektora finansowego mieliśmy okazję rozmawiać podczas Konferencji IT@Bank 2018. 15 listopada DomData już po raz kolejny była partnerem największej w Polsce konferencji dotyczącej informatyki bankowej.

To prestiżowe wydarzenie w jednym miejscu co roku gromadzi przedstawicieli banków i reprezentantów firm technologicznych. Podczas tegorocznej edycji żywą dyskusję poświęcono najnowszym, globalnym trendom technologicznym i ich zastosowaniu w bankowości. Ponad 600 osób mogło wysłuchać prelekcji w kilku sekcjach tematycznych: technologia jako podstawa rozwoju biznesu bankowego, czego banki mogą się nauczyć od swoich klientów oraz trendy technologiczne – narzędzia i bezpieczeństwo. Ważne i nurtujące zagadnienia zostały omówione przez ekspertów działających w polskiej bankowości.

Przedstawiciele DomData podzielili się wiedzą w zakresie usprawniania procesów biznesowych w sektorze finansowym. Wymieniliśmy się doświadczeniami z obszaru cyfrowej transformacji w organizacjach, rozpoczynającej się od integracji procesów biznesowych zachodzących we wszystkich sferach działalności instytucji. Wskazywaliśmy na rolę platformy BPM i jej wykorzystanie we wprowadzeniu cyfryzacji. Zwróciliśmy uwagę na fakt, że wdrożenie platformy BPM w ramach cyfrowej transformacji powinno być traktowane jako zmiana przede wszystkim biznesowa, a nie technologiczna.

Dziękujemy za szereg spotkań i cenne spostrzeżenia, którymi mogliśmy się wymienić w trakcie konferencji!

Konferencja jest organizowana przez Centrum Prawa Bankowego i Informacji, Związek Banków Polskich, Forum Technologii Bankowych i Radę Bankowości Elektronicznej oraz redakcję „Miesięcznika Finansowego BANK”.