Nowa dystrybucja Ferryt skupia się na poprawie wygody użytkowników, większej elastyczności w zarządzaniu danymi i rozszerzeniu możliwości konfiguracyjnych platformy. Przyjrzyjmy się najważniejszym zmianom w wersji 2.21.

Praca z danymi: lepsza nawigacja i pełna historia zmian

Jednym z głównych udogodnień nowej dystrybucji jest możliwość blokowania wybranych kolumn w widgetach Lista wniosków i Przestrzeń danych. Teraz nawet przy dużej liczbie kolumn, kluczowe informacje są zawsze widoczne, bez potrzeby ciągłego przewijania widoku. Blokadę można łatwo skonfigurować w Designerze. Użytkownicy mogą także własnoręcznie spersonalizować swój widok i dopasować to ustawienie bezpośrednio w aplikacji Workplace.

Kolejną nowością jest opcja wyświetlania historii zmian rekordów przestrzeni danych – w tym także rekordów usuniętych. Funkcjonalność pozwala na szybki wgląd w szczegóły edycji, takie jak zmienione wartości, typ zmiany czy autor modyfikacji. Pełną audytowalność zmian wprowadziliśmy odpowiadając na potrzeby naszych klientów.

Więcej elastyczności w pracy z procesami: tryb ręczny przetwarzania wniosku i nowe akcje zaawansowane

Od dystrybucji 2.21 użytkownicy z odpowiednimi uprawnieniami mogą przełączać proces wniosku na tryb ręczny. Co to oznacza w praktyce? Pełną kontrolę nad każdym krokiem. Użytkownicy mogą teraz dynamicznie wybierać zadania, modyfikować edytowalność pól lub wykonywać dowolną akcję spośród zdefiniowanych w procesie.

Kolejną funkcjonalnością jest rozszerzenie możliwości dla widgetu Lista wniosków. Od teraz możliwe jest tworzenie akcji zaawansowanych opartych na podstawowych operacjach, takich jak „Przypisz wniosek” czy „Zwróć wniosek” z opcją nadania im indywidualnych ikon i etykiet.

eDocs: nowe możliwości filtrowania i mapowania atrybutów

Istotne usprawnienia wprowadziliśmy także w eDocs. W tym nowy widget Filtr eDocs, który umożliwia szybkie wyszukiwanie dokumentów według zadanych kryteriów.

Dodatkowo, przy mapowaniu atrybutów dokumentów można korzystać z wartości środowiskowych (ENV) i użytkownika (USER). Co więcej, dla pól typu tablica możliwe jest wskazanie konkretnego indeksu, co otwiera drogę do bardziej precyzyjnego mapowania danych w dokumentach.

Pozostałe funkcjonalności

W dystrybucji 2.21 znalazło się także sporo pomniejszych, ale równie przydatnych usprawnień, które wspomagają low-code developerów i oferują nowe opcje w tworzeniu rozwiązań biznesowych, m.in.:

  • nowy typ warunku separacji, umożliwiający ograniczenie listy użytkowników przy przypisywaniu wniosków;
  • ulepszenia w logice procesu, w wyszukiwaniu instancji w bazach danych – także archiwalnych;
  • walidator dla przestrzeni danych, który sprawdza kluczowe wymagania strukturalne podczas edycji.

Podsumowanie

Ferryt 2.21 oferuje kolejną porcję funkcjonalności, aby tworzyć jeszcze bardziej wyrafinowane i wygodne narzędzia do codziennej pracy. Niezależnie, czy użytkownik koncentruje się na analizie danych, konfiguracji procesów, czy pracy z dokumentami – nowe funkcjonalności wspierają te działania.

Pełne podsumowanie zmian w wersji 2.21 znajdziesz w naszym Wiki: Ferryt 2.21 – Najważniejsze zmiany