Norbert Litkowski to kolejny DomDatowiec, który może się pochwalić swoim super hobby. Na co dzień w naszej firmie zajmuje się programowaniem, jednak po godzinach to prawdziwy wspinaczkowy maniak! Koniecznie przeczytajcie o jego pasji. Być może sami się zainspirujecie do spróbowania swoich sił w tym sporcie!

Kilka słów od Norberta 😉

Wspinaczkę poznałem na studiach dzięki moim znajomym z drużyny harcerskiej. Szybko stała się moją największą pasją i aktualnie mija już czwarty rok od kiedy ją trenuję. Same treningi wspinaczkowe pochłaniają trzy/cztery dni w tygodniu. Nie zapominajmy jednak o treningach uzupełniających :). Można powiedzieć, że cały wolny czas jest dostosowany do tego sportu – zarówno wyjazdy wakacyjne i weekendowe, jak i dieta czy też materiały które oglądam i czytam. Od niedawna zacząłem brać udział w amatorskich zawodach – zarówno na naszym lokalnym podwórku, jak i w innych miastach.

Najbardziej we wspinaniu lubię to, że jest to sport w którym najczęściej rywalizuje się z samym sobą i swoimi ograniczeniami. Ważną cechą jest też to, że to naprawdę zajęcie dla każdego, bo każdy znajdzie dla siebie wyzwania. Dzięki wspinaniu poznałem większość moich najlepszych znajomych, moją dziewczynę i zwiedziłem wiele pięknych miejsc, o których nigdy nawet bym nie usłyszał, gdybym się tym nie zajmował.

Chcę w przyszłości zająć się profesjonalnie treningiem i zostać instruktorem wspinania. Większym i nieco odleglejszym marzeniem jest założenie swojej ściany wspinaczkowej. Czy to się uda – czas pokaże ?.

Każdemu polecam choć raz zobaczyć „z czym to się je”. W naszej firmie coraz to więcej osób dołącza do ekipy, która regularnie męczy wspinaniem swoje przedramiona na poznańskich ścianach i nic nie wskazuje na to, by tych osób miało przestać przybywać. To chyba najlepsza reklama!