1. Klient

Grecos Holiday to polskie biuro podróży, skupiające się na organizacji wakacji w całej Grecji. Grecos należy do grona liderów wśród touroperatorów działających na polskim rynku (rating AA według Rzeczpospolitej). W trakcie swojej kilkunastoletniej działalności Biuro obsłużyło ponad milion zadowolonych klientów. W swojej ofercie posiada blisko 250 starannie wyselekcjonowanych hoteli.

2. Wyzwanie

Otrzymaliśmy zadanie polegające na stworzeniu i wdrożeniu mechanizmu służącego do wyliczania i dynamicznego aktualizowania cen wycieczek zgodnie z przyjętą przez biuro polityką sprzedaży. Zamawiający oczekiwał rozwiązania pozwalającego na elastyczne kształtowanie cen wycieczek. Wymaganiem, była analiza plików Excel, w których dotychczas były kalkulowane ceny, opracowanie adekwatnego algorytmu i implementacja w nowym systemie. Kształtowanie cen miało być oparte na parametrach wskazanych przez Biuro. System miał obejmować odczyt parametrów składowych do wyliczania z systemów zewnętrznych, interfejs do edycji parametrów specyficznych, kalkulacje cen oraz przekazywanie ich do systemu dystrybuującego oferty do agentów współpracujących z biurem.

3. Rozwiązanie

Zakres prac realizowanych w ramach projektu obejmował analizę, konfigurację, testy oraz wdrożenie i asystę powdrożeniową. W efekcie stworzyliśmy i wdrożyliśmy dedykowany mechanizm służący do wyliczania cen ofert Biura. Funkcjonalność systemu obejmuje integrację z bazami umów z właścicielami hoteli, linii lotniczych oraz innych usług dostawców mających wpływ na końcową cenę ofert wypoczynku, oraz systemem sprzedaży cen, za którego pośrednictwem ceny trafiają między innymi na stronę internetową Biura. Prezentowana klientom oferta cenowa jest aktualizowana online. Oferta ta uwzględnia m.in. aktualne ceny kooperantów Biura, jak również inne parametry np. promocje sprzedawcy. Wszelkie zmiany w parametrach wyceny mogą być wprowadzane automatycznie lub pracownik może wprowadzać je ręcznie w dowolnej chwili. Zmiany te znajdują natychmiast odzwierciedlenie u wszystkich partnerów Biura i na stronie internetowej.

4. Rezultat

Biuro podróży Grecos Holiday wykorzystuje nasz system do kształtowania cen od kilku lat. System usprawnił i zautomatyzował działanie przedsiębiorstwa oraz zoptymalizował proces kalkulacji i aktualizacji cen. Oferty usług biura, zawierające aktualizowane online ceny, trafiają do Klientów między innymi za pośrednictwem strony internetowej touroperatora.