1. Klient

mBank to czwarty co do wielkości aktywów bank w Polsce. Posiada 2,2 mln aktywnych użytkowników bankowości mobilnej. Z oferty mBank korzysta 5,6 mln klientów bankowości detalicznej oraz 26 tys. klientów bankowości korporacyjnej. mBank jest uznawany za ikonę mobilności w polskiej bankowości we wszystkich grupach klientów. mBank wybrał firmę DomData jako dostawcę systemu do automatycznego rozpoznawania dokumentów.

2. Wyzwanie

Nasze zadanie polegało na zaprojektowaniu i wdrożeniu systemu przetwarzania dokumentów wpływających  do banku wraz z zastosowaniem silnika OCR.

3. Rozwiązanie

W ramach projektu przeprowadziliśmy analizę funkcjonalną i techniczną, w efekcie których  przygotowaliśmy rozwiązanie dostosowane do potrzeb banku. Nasi konsultanci skonfigurowali szablony silnika OCR do rozpoznawania treści z dokumentu i zoptymalizowali obieg dla wybranych typów dokumentów. Dostarczony system zintegrowaliśmy z funkcjonującymi w banku rozwiązaniami. Obecnie utrzymujemy i serwisujemy wdrożone w banku rozwiązanie.

4. Rezultat

«Wdrożone rozwiązane w dużym stopniu automatyzuje pracę użytkowników zajmujących się rejestracją oraz procesowaniem dokumentów. System przejmuje znaczną część pracy manualnej przez co procesowanie dokumentów jest zdecydowanie szybsze. Rozpoznawanie treści z dokumentów jest na wysokim poziomie akceptowalnym przez mBank. System przetwarza miesięcznie setki tysięcy stron i dokumentów.” – stwierdził CIO w mBank SA.