Platformy typu low-code stają się coraz powszechniejsze w naszym codziennym życiu. Wykorzystujemy je zarówno w pracy, jak i w domu. Z całą pewnością nie jest to rozwiązanie, które może wyprzeć klasyczne kodowanie. Jednak bardzo często stanowi tańszą i zdecydowanie szybszą alternatywę w stosunku do aplikacji budowanych klasycznie. Korzystając z oprogramowania typu low code przeznaczonego do tworzenia aplikacji webowych oraz mobilnych, zyskujemy możliwość zbudowania w pełni działającego systemu. Trwa to krócej, a jednocześnie wymaga mniejszych nakładów.

Low-Code Development

Jest to sposób na tworzenie aplikacji bez programowania. Nie musisz więc znać się na takich zagadnieniach. Korzystając z oferty firm, takich jak DomData zyskujesz drogę do tworzenia narzędzi niezbędnych w biznesie każdego dnia. Wystarczy więc wybrać Low-Code Development Platform i stworzyć aplikacje, które ułatwią zarządzanie biznesem, procesami, pracownikami. Warto pamiętać, że takie tworzenie wymaga jednak od nas choćby częściowej znajomości architektury oprogramowania, funkcjonowania procesów biznesowych czy baz danych. Tylko w taki sposób przejdziemy cały proces płynnie i zakończymy go sukcesem.

Użycie Low-Code Development polega najczęściej na tym, że przeciąga się odpowiednie części aplikacji lub komponenty i ustawia je w odpowiedniej zależności od siebie. Kodując jakiś element, musielibyśmy zapisać kilka linijek, w których jeden błąd może sprawić, że nic nie będzie wyglądało, jak powinno. W przypadku platformy low-code mamy przestrzeń, na której ręcznie ustawiamy, co ma się, gdzie znaleźć. Nawet jeśli wydaje się trudne, to tak naprawdę możemy się szybko przekonać, że jest to jedno z lepszych i łatwiejszych rozwiązań. Można to porównać do budowania z klocków i odpowiedniego ich przenoszenia na ekranie.

Tworzenie aplikacji mobilnych bez programowania

Co istotne z wykorzystaniem tego rodzaju narzędzi możemy z powodzeniem tworzyć zarówno elementy strony, czy całe podstrony, jak i aplikacje przeznaczone mobilne. Warto zwrócić uwagę na szczegóły działania platformy, z której chcemy skorzystać. Niektóre z nich pozwalają na dodawanie własnego, niestandardowego kodu. Inne stanowią wsparcie w tworzeniu aplikacji, bazując na dostępnych danych. Stworzona wstępnie aplikacja może zostać przekazana programiście, który zadba o jej odpowiednie dopracowanie. Jeśli szukasz rozwiązania typu low-code dla siebie i swojej firmy, to sprawdź:

Wybierz sprawdzonego partnera do łatwego tworzenia niezbędnych narzędzi

Z platform low-code takich jak DomData korzystają banki i inne duże firmy. Ich strony internetowe i aplikacje mobilne muszą spełniać określone założenia. Złożony, kompleksowy, a jednocześnie intuicyjny system projektowania sprawia, że wprowadzenie nowych rozwiązań i udogodnień stało się zdecydowanie łatwiejsze i szybsze. Odchodzi bowiem konieczność tworzenia złożonej analizy, dokumentacji i tłumaczenia, co jak ma wyglądać. DomData daje nam narzędzie, w którym samodzielnie można stworzyć aplikację. Programista lub dział informatyki zajmą się jedynie jej poprawieniem, dopracowaniem i wdrożeniem.